Full HD IP TV

Full HD IPTV yayın kalitesine sahip olmak yüksek çözünürlük ve en iyi ses kalitesini sağlayan donanımları sağlar. HD görüntü sahibi olmak için öncelikle kullanılan cihazın özellikleri barındırması gerekir ve görüntü kalitesinin Full HD olarak ayarlanarak paylaşılması şarttır. Böylece cihazınızın desteklediği görüntü kalitesi ile görüntü birleşerek daha üstün performans sergileyebilir. Boyut, piksel sayısı ve renk skalası yüksek olan görüntü ve cihazlarda kalite verimliliği en yüksek değerlere çıkmaktadır.

Full HD IPTV yayınları izlemek için gerekenler nelerdir?

IP TV aboneliğinizi başlatarak belirlenen yayın kalitelerini kullanmanız mümkündür. Ultra çözünürlükler ve dijital video sayesinde elde edeceğiniz derinlik veya keskinlik oranları yükselmektedir. Böylece izleyeceğiniz film, dizi, spor yayını, haber, belgesel veya 3D üstü standartların aktarılan görüntü de maksimum performansa ulaşmış olur. Gerçekliği yansıtması ve o sahneyi yaşıyormuş hissiyatı veren UHD kaliteye sahip video içeriklerinde ise yeni nesil teknolojik cihazlarda tam verimli çalışmayı hedefler. IPTV kullanıcıları herhangi bir kanal üzerinden izleyeceği yayınlarda ise en üst kaliteyi sunduğumuz imkanlar ile karşılaşacaktır. Böylece en üst kalitede yayın izlemek için müşterilere gerekli olan bazı şeyler ise;

  • Full HD görüntü kalitesini destekleyen akıllı telefon, bilgisayar, tablet ve televizyon kullanmalıdır.
  • En yüksek çözünürlükte kasma ve donma problemleri yaşamamak için tavsiye edilen internet hızına sahip olmalıdır.
  • Kaliteli video yayınları için önerilen 1920×1080 çözünürlüklerini karşılıyor olmalıdır. Bu kullandığınız cihaza göre değişiklik göstermektedir. Akıllı telefon, tablet ve televizyon için farklı çözünürlükler tercih edilebilir. (Görüntü kalitesi düşmeyecektir.)
  • Tavsiye edilen internet hızı ise en düşük 4 MBPS, en yüksek 16 MBPS olarak belirtebiliriz. Bu değerler HD, UHD ve 4K görüntü kalitesi isteyen kullanıcılar için idealdir.
  • Yüksek görüntü kalitesi ile beraber en iyi dijital ses düzeylerine sahip olmanız mümkün olacaktır. Görüntü kalitesi yükseldikçe, ses kalitenizde aldığınız değerler aynı şekilde artış gösterecektir. Dijital ses kalitesi izlerken donma veya seste bozulmalara neden olacak ekstra sorunlar yaşatmaz.
  • SD, HD, UHD ve 4K görüntü kalitelerini seçme şansınızı ise bütün ıptv paketleri kapsamında sizlere sunuyoruz.