Xiaomi’nin Mi 11 ailesine yeni modeli bugün ortaya çıktı. Xiaomi Mi 11 Lite hem fiyatı olarak hemde uygun olacak hem de üst düzey performans sergileyecek bir telefon sunacak.

Xiaomi Mi 11 Lite özellikleri nasıl olacak?

Xiaomi Mi 11 Lite modeli gücünü fiyatı uygun tutmak adına Qualcomm’un Snapdragon 732G yonga setinden alacak. 6 GB RAM ile telefonu besleyecek olan Xiaomi, 64 GB ve 128 GB dahili depolama birimi seçeneklerine yer verecek. 

33W hızlı şarj destekli 4.150 mAh kapasiteli batarya ve Android 11 işletim sistemi ile kutusundan çıkacak olan telefonda LCD ekran kullanılacak. 120 Hz tazeleme hızına sahip olacak olan bu ekran, AMOLED panele göre daha az performanslı olacak.

Xiaomi Mi 11 kamerası arkasında 64 Megapiksel ana + 8 Megapiksel geniş açılı lens + 5 Megapiksel makro/derinlik sensörü yer alacak. Fiyat konusunda ise Xiaomi’nin 300-350 dolar bandını tercih etmesi bekleniyor. Türkiye pazarına yine 5.000 TL bandından girecek olan bu model tasarımsal açıdan ana model ile neredeyse aynı olacak.

Xiaomi Mi 11 uygun fiyatlı performans canavarı olarak isimlendirebileceğimiz bu model orta segmente yeni bir soluk kazandıracak gibi görünüyor.